BLOG
Baza wiedzy

EDUKACJA POKOJU


Edukacja pokoju to zarówno idea, metoda i cel naszej działalności.

Uczy porozumienia, akceptacji dla „inności”, pozytywnego rozwiązywania konfliktów
czytaj więcej

Zarządzanie Konfliktem


Wierzymy w konstruktywną siłę konfliktu i wiemy, że może on budować, a nie rujnować.

Edukacja w zakresie porozumienia bez przemocy stanowi jedno z podstawowych wyzwań współczesnej cywilizacji.
czytaj więcej

ROZWÓJ LOKALNY


Idea społeczeństwa obywatelskiego, zrównoważony rozwój, współpraca międzysektorowa i włączenie biznesu w otoczenie, w którym funkcjonuje – to obszary naszej aktywności wspierające rozwój lokalny.

czytaj więcej

Fundacja Dom Pokoju jest ośrodkiem nowoczesnej myśli o społeczeństwie, którego centrum stanowi Człowiek, świadomy swojej tożsamości Obywatel, członek Wspólnoty.

o nas

Aktualności


RL
31.01.2020

Pierwszy panel obywatelski we Wrocławiu!

Czym jest panel obywatelski? Jakiego transportu potrzebujemy we Wrocławiu? Jak skomunikować centrum z osiedlami peryferyjnymi?

czytaj więcej +
RL
23.12.2019

Dolnośląski Ośrodek Dialogu

Twórz z nami Dolnośląski Ośrodek Dialogu!

Jeśli działasz lokalnie w województwie dolnośląskim, lubuskim lub opolskim – to Ciebie szukamy!

czytaj więcej +
ZK
15.10.2019

Szkolenia „Stacja Mediacja”

Jak się porozumiewać mimo różnic? Zapraszamy na szkolenia, na którym będziemy uczyć jakie są narzędzia budowania dialogu.

czytaj więcej +
ZK
01.10.2019

Broszura Fundacji Ukraina

Nasza mediatorka, Dorota Whitten facylitowała jedną z grup podczas konferencji Fundacji Ukraina. Rezultaty są częścią biuletynu Fundacji Ukraina „ForUM For Unity of Migrants”, które odbyło się w dniu 27 marca 2019 roku. Fundacja Ukraina jest […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Już w tę sobotę! 11. edycja Turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi – Boisko bez granic

Zapraszamy na kolejną edycję turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi. Boisko bez granic odbędzie się 28.09 w Parku Staszica. Cały dzień atrakcji sportowych, połączony jest z rodzinnym piknikiem, pełnym koncertów, warsztatów. Fundacja Dom Pokoju i Przedstawicielstwo Regionalne […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Relacja z konferencji Keep calm and mediuj!

Tak jak Mount Everest to coś więcej niż sam szczyt, tak szkoła to coś znacznie ważniejszego niż mury, tabliczka z numerem, podstawa programowa czy system oceniania. Szkoła to przede wszystkim ludzie. Od poniedziałku do piątku […]

czytaj więcej +
29.11.2016

Trzecie spotkanie grupy roboczej ds. WBO.

Szanowni Państwo,

Chcieliśmy zaprosić na trzecie spotkanie w ramach grupy roboczej ds. WBO.

12 XII (poniedziałek) w godzinach 17:30-20:00 w Infopunkcie Nadodrze przy ul. Łokietka 5

Do tej pory odbyły się dwa spotkania grupy roboczej mającej na celu wypracowanie i przetestowanie modeli i metod mających wzmocnić Wrocławski Budżet Obywatelski 2017. Działania grupy roboczej są elementem projektu “Wrocław Rozmawia” realizowanego przez Fundację we współpracy z Biurem ds. Partycypacji Społecznej. Zależy nam na wypracowaniu mechanizmów angażowania mieszkańców wokół zgłaszanych projektów i budowania osiedlowych nieformalnych koalicji (liderzy, RO, ngo, mieszkańcy itd.) wspólnie zastanawiających się nad przyszłością danego osiedla i razem przygotowujących projekty WBO 2017.
Pierwsze spotkanie zostało poświęcone Radą Osiedli i ich współpracy z miastem, mieszkańcami, ngosami i liderami projektów. Na jego podstawie zostało przygotowane drugie spotkanie, na którym udało się stworzyć model lokalnych działań mających na celu odpowiedzieć na potrzebę integracji, ewaluacji oraz edukacji dotyczącej. Sprawozdania z obu spotkań znajdują się w załącznikach.
Model ten chcemy spróbować wprowadzić w życie i tym samym przetestować na trzech osiedlach Psie Pole, Różanka-Karłowice i Ołbin. Trzecie spotkanie będzie toczyło się wokół trzech stołów odpowiadających trzem osiedlom, przy których zasiądą aktywiści, radni osiedlowi, mieszkańcy, liderzy WBO… Mamy nadzieję, iż stanie się ono zaczątkiem długotrwałej współpracy na tych osiedlach, a przetestowany model, będzie służył również innym częścią miasta.
Zapraszamy bardzo serdecznie na trzecie spotkanie, które odbędzie się 12 XII (poniedziałek) w godzinach 17:30-20:00 w Infopunkcie Nadodrze przy ul. Łokietka 5. W przypadku pytań, postulatów itp. prosimy o kontakt: t.mincer@feps.plk.nowak@feps.pl

Krzysztof Nowak i Tadeusz Mincer

Projekt „Wrocław Rozmawia” współfinansowany jest ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

_dsc7993

zwiń ―

Fundacja Dom Pokoju
ul. Wł.Łokietka 5, 50-243 Wrocław
dompokoju@dompokoju.org | +48 883 047 310