BLOG
Baza wiedzy

EDUKACJA POKOJU


Edukacja pokoju to zarówno idea, metoda i cel naszej działalności.

Uczy porozumienia, akceptacji dla „inności”, pozytywnego rozwiązywania konfliktów
czytaj więcej

Zarządzanie Konfliktem


Wierzymy w konstruktywną siłę konfliktu i wiemy, że może on budować, a nie rujnować.

Edukacja w zakresie porozumienia bez przemocy stanowi jedno z podstawowych wyzwań współczesnej cywilizacji.
czytaj więcej

ROZWÓJ LOKALNY


Idea społeczeństwa obywatelskiego, zrównoważony rozwój, współpraca międzysektorowa i włączenie biznesu w otoczenie, w którym funkcjonuje – to obszary naszej aktywności wspierające rozwój lokalny.

czytaj więcej

Fundacja Dom Pokoju jest ośrodkiem nowoczesnej myśli o społeczeństwie, którego centrum stanowi Człowiek, świadomy swojej tożsamości Obywatel, członek Wspólnoty.

o nas

Aktualności


RL
31.01.2020

Pierwszy panel obywatelski we Wrocławiu!

Czym jest panel obywatelski? Jakiego transportu potrzebujemy we Wrocławiu? Jak skomunikować centrum z osiedlami peryferyjnymi?

czytaj więcej +
RL
23.12.2019

Dolnośląski Ośrodek Dialogu

Twórz z nami Dolnośląski Ośrodek Dialogu!

Jeśli działasz lokalnie w województwie dolnośląskim, lubuskim lub opolskim – to Ciebie szukamy!

czytaj więcej +
ZK
15.10.2019

Szkolenia „Stacja Mediacja”

Jak się porozumiewać mimo różnic? Zapraszamy na szkolenia, na którym będziemy uczyć jakie są narzędzia budowania dialogu.

czytaj więcej +
ZK
01.10.2019

Broszura Fundacji Ukraina

Nasza mediatorka, Dorota Whitten facylitowała jedną z grup podczas konferencji Fundacji Ukraina. Rezultaty są częścią biuletynu Fundacji Ukraina „ForUM For Unity of Migrants”, które odbyło się w dniu 27 marca 2019 roku. Fundacja Ukraina jest […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Już w tę sobotę! 11. edycja Turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi – Boisko bez granic

Zapraszamy na kolejną edycję turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi. Boisko bez granic odbędzie się 28.09 w Parku Staszica. Cały dzień atrakcji sportowych, połączony jest z rodzinnym piknikiem, pełnym koncertów, warsztatów. Fundacja Dom Pokoju i Przedstawicielstwo Regionalne […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Relacja z konferencji Keep calm and mediuj!

Tak jak Mount Everest to coś więcej niż sam szczyt, tak szkoła to coś znacznie ważniejszego niż mury, tabliczka z numerem, podstawa programowa czy system oceniania. Szkoła to przede wszystkim ludzie. Od poniedziałku do piątku […]

czytaj więcej +
03.04.2017

Spotkanie Rzecznika Praw Obywatelskich z Mediatorami rówieśniczymi

31 marca Szkoła Podstawowa nr 108 im. Juliana Tuwima we Wrocławiu gościła Rzecznika Praw Obywatelskich –
Adama Bodnara. Rzecznik spotkał się z uczniami – mediatorami rówieśniczymi, którzy działają w szkole w ramach programu  Mediacji rówieśniczych, realizowanego wspólnie z Fundacją Dom Pokoju.

IMG_0371

Spotkanie było okazją do rozmowy z uczniami oraz nauczycielami na temat mediacji rówieśniczych, rozwiązywania konfliktów (nie tylko tych dotyczących życia szkolnego, ale również tych, które spotykamy w codziennym życiu społecznym). Rzecznik Praw Obywatelskich opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z rozwiązywaniem konfliktów i mediacji oraz wysłuchał, jak w sytuacjach konfliktowych radzą sobie mediatorzy rówieśniczy, przy wsparciu pedagogów i trenerów z Fundacji Dom Pokoju.

IMG_0368

Nauczyciele opowiedzieli o tym, w jaki sposób realizacja programu wpłynęła na świadomość uczniów,
dotyczącą rozwiązywania sytuacji konfliktowych i radzenia sobie z problemami w grupie rówieśniczej. Podkreślone zostały korzyści płynące z realizacji programu – edukacja w zakresie rozwiązywania konfliktów to cenny kapitał nie tylko na czas nauki w szkole, ale także na całe życie, w którym nie raz przyjdzie mierzyć się z konfliktami i trudnymi sytuacjami.

IMG_0379

zwiń ―

Fundacja Dom Pokoju
ul. Wł.Łokietka 5, 50-243 Wrocław
dompokoju@dompokoju.org | +48 883 047 310