BLOG
Baza wiedzy

EDUKACJA POKOJU


Edukacja pokoju to zarówno idea, metoda i cel naszej działalności.

Uczy porozumienia, akceptacji dla „inności”, pozytywnego rozwiązywania konfliktów
czytaj więcej

Zarządzanie Konfliktem


Wierzymy w konstruktywną siłę konfliktu i wiemy, że może on budować, a nie rujnować.

Edukacja w zakresie porozumienia bez przemocy stanowi jedno z podstawowych wyzwań współczesnej cywilizacji.
czytaj więcej

ROZWÓJ LOKALNY


Idea społeczeństwa obywatelskiego, zrównoważony rozwój, współpraca międzysektorowa i włączenie biznesu w otoczenie, w którym funkcjonuje – to obszary naszej aktywności wspierające rozwój lokalny.

czytaj więcej

Fundacja Dom Pokoju jest ośrodkiem nowoczesnej myśli o społeczeństwie, którego centrum stanowi Człowiek, świadomy swojej tożsamości Obywatel, członek Wspólnoty.

o nas

Aktualności


RL
31.01.2020

Pierwszy panel obywatelski we Wrocławiu!

Czym jest panel obywatelski? Jakiego transportu potrzebujemy we Wrocławiu? Jak skomunikować centrum z osiedlami peryferyjnymi?

czytaj więcej +
RL
23.12.2019

Dolnośląski Ośrodek Dialogu

Twórz z nami Dolnośląski Ośrodek Dialogu!

Jeśli działasz lokalnie w województwie dolnośląskim, lubuskim lub opolskim – to Ciebie szukamy!

czytaj więcej +
ZK
15.10.2019

Szkolenia „Stacja Mediacja”

Jak się porozumiewać mimo różnic? Zapraszamy na szkolenia, na którym będziemy uczyć jakie są narzędzia budowania dialogu.

czytaj więcej +
ZK
01.10.2019

Broszura Fundacji Ukraina

Nasza mediatorka, Dorota Whitten facylitowała jedną z grup podczas konferencji Fundacji Ukraina. Rezultaty są częścią biuletynu Fundacji Ukraina „ForUM For Unity of Migrants”, które odbyło się w dniu 27 marca 2019 roku. Fundacja Ukraina jest […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Już w tę sobotę! 11. edycja Turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi – Boisko bez granic

Zapraszamy na kolejną edycję turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi. Boisko bez granic odbędzie się 28.09 w Parku Staszica. Cały dzień atrakcji sportowych, połączony jest z rodzinnym piknikiem, pełnym koncertów, warsztatów. Fundacja Dom Pokoju i Przedstawicielstwo Regionalne […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Relacja z konferencji Keep calm and mediuj!

Tak jak Mount Everest to coś więcej niż sam szczyt, tak szkoła to coś znacznie ważniejszego niż mury, tabliczka z numerem, podstawa programowa czy system oceniania. Szkoła to przede wszystkim ludzie. Od poniedziałku do piątku […]

czytaj więcej +
19.10.2016

Piłka przeciwko rasizmowi – podsumowanie

W ubiegłą niedzielę (9 października) na wrocławskim Nadodrzu odbył się VIII Turniej Piłki Nożnej Przeciwko Rasizmowi.  Mecze rozgrywano już od godziny 10. rano, na boisku szkolnym przy ul. Niemcewicza 29/31. Mimo niesprzyjającej pogody atmosfera podczas imprezy była gorąca i serdeczna. Do turnieju, w charakterze uczestników, zameldowało się 12 drużyn po 6 zawodników, z 9 krajów. W rozgrywkach udział wzięli m.in. Żydzi, Muzułmanie, Afrykańczycy oraz Polacy. Zawodnicy i kibice po raz kolejny udowodnili, że jednoczy ich sport i idea tolerancji.

Imprezę organizowała Fundacja Dom Pokoju, współpracując ze stowarzyszeniem Tratwa, pismem Rita Baum oraz Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej. Dzięki wydarzeniu zarówno zawodnicy jak i kibice mieli okazję wziąć udział w warsztatach i pikniku oraz wysłuchać wieczornych koncertów, które wieńczyły imprezę.

Turniej odbył się w ramach Tygodnia #Footballpeople organizowanego przez Football Against Racism Network (FARE). Kontynuacja imprezy planowana jest na przyszły rok. Tymczasem więcej informacji o tegorocznej edycji można znaleźć tutaj. Polecamy także obejrzenie filmu, który zrealizowała Komisja Europejska w Polsce. Film do obejrzenia pod linkiem.

14656247_1325216877519228_4516741437702824361_n

 

zwiń ―

Fundacja Dom Pokoju
ul. Wł.Łokietka 5, 50-243 Wrocław
dompokoju@dompokoju.org | +48 883 047 310