BLOG
Baza wiedzy

EDUKACJA POKOJU


Edukacja pokoju to zarówno idea, metoda i cel naszej działalności.

Uczy porozumienia, akceptacji dla „inności”, pozytywnego rozwiązywania konfliktów
czytaj więcej

Zarządzanie Konfliktem


Wierzymy w konstruktywną siłę konfliktu i wiemy, że może on budować, a nie rujnować.

Edukacja w zakresie porozumienia bez przemocy stanowi jedno z podstawowych wyzwań współczesnej cywilizacji.
czytaj więcej

ROZWÓJ LOKALNY


Idea społeczeństwa obywatelskiego, zrównoważony rozwój, współpraca międzysektorowa i włączenie biznesu w otoczenie, w którym funkcjonuje – to obszary naszej aktywności wspierające rozwój lokalny.

czytaj więcej

Fundacja Dom Pokoju jest ośrodkiem nowoczesnej myśli o społeczeństwie, którego centrum stanowi Człowiek, świadomy swojej tożsamości Obywatel, członek Wspólnoty.

o nas

Aktualności


RL
31.01.2020

Pierwszy panel obywatelski we Wrocławiu!

Czym jest panel obywatelski? Jakiego transportu potrzebujemy we Wrocławiu? Jak skomunikować centrum z osiedlami peryferyjnymi?

czytaj więcej +
RL
23.12.2019

Dolnośląski Ośrodek Dialogu

Twórz z nami Dolnośląski Ośrodek Dialogu!

Jeśli działasz lokalnie w województwie dolnośląskim, lubuskim lub opolskim – to Ciebie szukamy!

czytaj więcej +
ZK
15.10.2019

Szkolenia „Stacja Mediacja”

Jak się porozumiewać mimo różnic? Zapraszamy na szkolenia, na którym będziemy uczyć jakie są narzędzia budowania dialogu.

czytaj więcej +
ZK
01.10.2019

Broszura Fundacji Ukraina

Nasza mediatorka, Dorota Whitten facylitowała jedną z grup podczas konferencji Fundacji Ukraina. Rezultaty są częścią biuletynu Fundacji Ukraina „ForUM For Unity of Migrants”, które odbyło się w dniu 27 marca 2019 roku. Fundacja Ukraina jest […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Już w tę sobotę! 11. edycja Turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi – Boisko bez granic

Zapraszamy na kolejną edycję turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi. Boisko bez granic odbędzie się 28.09 w Parku Staszica. Cały dzień atrakcji sportowych, połączony jest z rodzinnym piknikiem, pełnym koncertów, warsztatów. Fundacja Dom Pokoju i Przedstawicielstwo Regionalne […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Relacja z konferencji Keep calm and mediuj!

Tak jak Mount Everest to coś więcej niż sam szczyt, tak szkoła to coś znacznie ważniejszego niż mury, tabliczka z numerem, podstawa programowa czy system oceniania. Szkoła to przede wszystkim ludzie. Od poniedziałku do piątku […]

czytaj więcej +
25.10.2016

Konferencja „Przemoc w cyberprzestrzeni jako lustro relacji w świecie społecznym”

unnamed

27 października w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu  odbędzie się organizowana przez Fundację Dom Pokoju konferencja „Przemoc w cyberprzestrzeni jako lustro relacji w świecie społecznym”. Konferencja jest jednym z wydarzeń odbywających się w ramach Jesieni Dialogu. Tematem przewodnim będą zjawiska mowy nienawiści, cyberprzemocy i dyskryminacji wśród młodych ludzi. Praktycy, naukowcy i eksperci będą omawiać te zjawiska, opisując ich mechanizmy i wskazując metody zapobiegania i profilaktyki.

Oprócz wykładów organizatorzy przygotowali także warsztaty tematyczne, w których udział wezmą przedstawiciele grona pedagogicznego oraz uczniowie.

Honorowy patronat nad konferencją objęli: Rzecznik Praw Dziecka oraz Rzecznik Praw Obywatelskich. Konferencję współorganizuje Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Dolnośląska Szkoła Wyższa. Harmonogram konferencji można pobrać tutaj.

Konferencja „Przemoc w cyberprzestrzeni jako lustro relacji w świecie społecznym”,  27.10. 2016, 9.00-16.45

Wydział Pedagogiki Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, ul. Strzegomska 55

Dzięki wszystkim zapisanym i zapraszamy serdecznie!

28.10.2016 – podsumowanie konferencji

Jesteśmy tuż po zakończeniu konferencji  „Przemoc w cyberprzestrzeni jako lustro relacji w świecie społecznym”. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom oraz partnerom i organizatorom, którzy razem z nami współtworzyli to wydarzenie.  Jesteśmy pod wielkim wrażeniem frekwencji oraz zaangażowania uczestników: uczniów, nauczycieli, pedagogów, prelegentów oraz panelistów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy (zdjęcia do obejrzenia tutaj), natomiast szczegółowy przebieg konferencji opisujemy na naszym blogu, gdzie można zaczerpnąć szczegółowych informacji na temat przeprowadzonych warsztatów i wykładów. Z relacją z konferencji można zapoznać się tutaj.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział i za zaangażowanie!

zwiń ―

Fundacja Dom Pokoju
ul. Wł.Łokietka 5, 50-243 Wrocław
dompokoju@dompokoju.org | +48 883 047 310