BLOG
Baza wiedzy

EDUKACJA POKOJU


Edukacja pokoju to zarówno idea, metoda i cel naszej działalności.

Uczy porozumienia, akceptacji dla „inności”, pozytywnego rozwiązywania konfliktów
czytaj więcej

Zarządzanie Konfliktem


Wierzymy w konstruktywną siłę konfliktu i wiemy, że może on budować, a nie rujnować.

Edukacja w zakresie porozumienia bez przemocy stanowi jedno z podstawowych wyzwań współczesnej cywilizacji.
czytaj więcej

ROZWÓJ LOKALNY


Idea społeczeństwa obywatelskiego, zrównoważony rozwój, współpraca międzysektorowa i włączenie biznesu w otoczenie, w którym funkcjonuje – to obszary naszej aktywności wspierające rozwój lokalny.

czytaj więcej

Fundacja Dom Pokoju jest ośrodkiem nowoczesnej myśli o społeczeństwie, którego centrum stanowi Człowiek, świadomy swojej tożsamości Obywatel, członek Wspólnoty.

o nas

Aktualności


RL
31.01.2020

Pierwszy panel obywatelski we Wrocławiu!

Czym jest panel obywatelski? Jakiego transportu potrzebujemy we Wrocławiu? Jak skomunikować centrum z osiedlami peryferyjnymi?

czytaj więcej +
RL
23.12.2019

Dolnośląski Ośrodek Dialogu

Twórz z nami Dolnośląski Ośrodek Dialogu!

Jeśli działasz lokalnie w województwie dolnośląskim, lubuskim lub opolskim – to Ciebie szukamy!

czytaj więcej +
ZK
15.10.2019

Szkolenia „Stacja Mediacja”

Jak się porozumiewać mimo różnic? Zapraszamy na szkolenia, na którym będziemy uczyć jakie są narzędzia budowania dialogu.

czytaj więcej +
ZK
01.10.2019

Broszura Fundacji Ukraina

Nasza mediatorka, Dorota Whitten facylitowała jedną z grup podczas konferencji Fundacji Ukraina. Rezultaty są częścią biuletynu Fundacji Ukraina „ForUM For Unity of Migrants”, które odbyło się w dniu 27 marca 2019 roku. Fundacja Ukraina jest […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Już w tę sobotę! 11. edycja Turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi – Boisko bez granic

Zapraszamy na kolejną edycję turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi. Boisko bez granic odbędzie się 28.09 w Parku Staszica. Cały dzień atrakcji sportowych, połączony jest z rodzinnym piknikiem, pełnym koncertów, warsztatów. Fundacja Dom Pokoju i Przedstawicielstwo Regionalne […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Relacja z konferencji Keep calm and mediuj!

Tak jak Mount Everest to coś więcej niż sam szczyt, tak szkoła to coś znacznie ważniejszego niż mury, tabliczka z numerem, podstawa programowa czy system oceniania. Szkoła to przede wszystkim ludzie. Od poniedziałku do piątku […]

czytaj więcej +
12.08.2016

Kolejne spotkania Letniej Akademii Liderów

Za nami kolejne warsztaty Letniej Akademii Liderów – tym razem dwa kolejne dni poświęcone były pracy z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym (warsztaty z Jaśminą Wójcik 10.08) oraz pracy z mieszkańcami osiedli (akademię prowadziła Aleksandra Mróz-Wykusz). Bardzo dziękujemy za oba spotkania i zapraszamy na kolejne – szczegółowy harmonogram poniżej oraz w wydarzeniu na portalu Facebook.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzeń.

13895038_1085194678215301_5834512742381647732_n

Letnia Akademia Liderów (sierpień – wrzesień 2016) to warsztaty w zakresie kompetencji komunikacyjnych, metod facylitacji, działań partycypacyjnych, budowania i wzmacniania wspólnotowości lokalnej, analizy doświadczeń, dobrych i złych praktyk w partycypacji, forów współpracy z artystami i ekspertami, aktywizowania mieszkańców, a także budowania społeczności poparcia dla projektów.

Akademia ma otwarty charakter. Zapraszamy do udziału w całym cyklu warsztatów albo pojedynczych zajęciach. Zapisy na: dompokoju@dompokoju.hekko24.pl

Program:

 

22.08, g. 17:00
Agnieszka Glapa „Dobre doświadczenia, praktyki, w zakresie współpracy z samorządem, mieszkańcami i instytucjami, a także wewnątrz rady osiedla na przykładzie Rady Osiedla Św. Łazarz w Poznaniu”

zwiń ―

Fundacja Dom Pokoju
ul. Wł.Łokietka 5, 50-243 Wrocław
dompokoju@dompokoju.org | +48 883 047 310