BLOG
Baza wiedzy

EDUKACJA POKOJU


Edukacja pokoju to zarówno idea, metoda i cel naszej działalności.

Uczy porozumienia, akceptacji dla „inności”, pozytywnego rozwiązywania konfliktów
czytaj więcej

Zarządzanie Konfliktem


Wierzymy w konstruktywną siłę konfliktu i wiemy, że może on budować, a nie rujnować.

Edukacja w zakresie porozumienia bez przemocy stanowi jedno z podstawowych wyzwań współczesnej cywilizacji.
czytaj więcej

ROZWÓJ LOKALNY


Idea społeczeństwa obywatelskiego, zrównoważony rozwój, współpraca międzysektorowa i włączenie biznesu w otoczenie, w którym funkcjonuje – to obszary naszej aktywności wspierające rozwój lokalny.

czytaj więcej

Fundacja Dom Pokoju jest ośrodkiem nowoczesnej myśli o społeczeństwie, którego centrum stanowi Człowiek, świadomy swojej tożsamości Obywatel, członek Wspólnoty.

o nas

Aktualności


ZK
15.10.2019

Stacja Mediacja – Szkolenia w ramach Międzynarodowego Tygodnia Mediacji i Pogotowia Mediacyjnego

Szkolenia organizowane są w ramach obchodów Tygodnia Mediacji i koncentruje się na  zarządzaniu konfliktem i mediacjach w społecznościach szkolnych i lokalnych. Organizujemy ją ponieważ wspólnie z Gminą Wrocław od 2015 roku prowadzimy Pogotowie Mediacyjne oraz […]

czytaj więcej +
ZK
01.10.2019

Broszura Fundacji Ukraina

Nasza mediatorka, Dorota Whitten facylitowała jedną z grup podczas konferencji Fundacji Ukraina. Rezultaty są częścią biuletynu Fundacji Ukraina „ForUM For Unity of Migrants”, które odbyło się w dniu 27 marca 2019 roku. Fundacja Ukraina jest […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Już w tę sobotę! 11. edycja Turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi – Boisko bez granic

Zapraszamy na kolejną edycję turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi. Boisko bez granic odbędzie się 28.09 w Parku Staszica. Cały dzień atrakcji sportowych, połączony jest z rodzinnym piknikiem, pełnym koncertów, warsztatów. Fundacja Dom Pokoju i Przedstawicielstwo Regionalne […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Relacja z konferencji Keep calm and mediuj!

Tak jak Mount Everest to coś więcej niż sam szczyt, tak szkoła to coś znacznie ważniejszego niż mury, tabliczka z numerem, podstawa programowa czy system oceniania. Szkoła to przede wszystkim ludzie. Od poniedziałku do piątku […]

czytaj więcej +
ZK
25.09.2019

RELACJA ZE STRZELIŃSKIEJ KONFERENCJI MEDIACYJNEJ

Tematem tegorocznego spotkania w ramach obchodów Tygodnia Mediacji były mediacje rodzinne i wśród nieletnich.  “Zwykło się mówić, że kłócić się jest rzeczą ludzką. Jednakże moim zdaniem dużo bardziej ludzką rzeczą jest dojście do porozumienia, znalezienie […]

czytaj więcej +
ZK
27.08.2019

Konferencja w Strzelinie Mediacje rodzinne i wśród nieletnich

Konferencja – Mediacje rodzinne i wśród nieletnich jest organizowana w ramach obchodów Tygodnia Mediacji oraz w odpowiedzi na zainteresowanie lokalnej społeczności Strzelina. Organizujemy ją wspólnie z Kancelarią Mediacyjną Joanny Pomagruk. Celem konferencji jest propagowanie mediacji […]

czytaj więcej +
27.09.2019

Już w tę sobotę! 11. edycja Turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi – Boisko bez granic

Zapraszamy na kolejną edycję turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi. Boisko bez granic odbędzie się 28.09 w Parku Staszica. Cały dzień atrakcji sportowych, połączony jest z rodzinnym piknikiem, pełnym koncertów, warsztatów.

Fundacja Dom Pokoju i Przedstawicielstwo Regionalne Komisja Europejska w Polsce oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zapraszają na XI edycję rozgrywek futbolowych. Turniej przeciwko rasizmowi we Wrocławiu ma swoją dziesięcioletnią tradycję – co roku w imieniu tolerancji i wzajemnego szacunku grają w nim drużyny złożone z osób różnego pochodzenia oraz reprezentujące mniejszości.

„Boisko bez granic” to nowa nazwa wydarzenia – gramy nie ”tylko” przeciwko rasizmowi, ale też przeciw wszelkim innym formom wykluczenia! Pod flagą tolerancji i wzajemnego szacunku spędźmy miły dzień przy boiskach! Tym razem areną futbolowych zmagań będzie nadodrzański Park Staszica, gdzie staną także strefy kibica oraz stanowiska animacyjne.

28 września po raz kolejny przyłączymy się do ogólnoeuropejskiej akcji „Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie”. Pokażemy, że w piłkę nożną mogą grać wszyscy, bez względu na wyznanie, pochodzenie czy kolor skóry. Chcemy promować wielokulturowość, a tym samym sprzeciwić się rasizmowi, ksenofobii oraz wszelkim formom dyskryminacji. 

W turnieju można było dopingować zarówno zawodników jak i zawodniczki, ale w tym roku po raz pierwszy zmierzą się ze sobą drużyny wyłącznie kobiece.

Gra w piłkę – i na scenie

W rozgrywkach piłkarskich udział wezmą drużyny złożone między innymi z mniejszości narodowych, różnych grup etnicznych, przedstawicieli organizacji pozarządowych i mediów.

Na boisku w Parku Staszica przez cały dzień – oprócz rozgrywek sportowych zaplanowano szereg atrakcji.

Zabawy dla dzieci i młodzieży oraz zajęcia plastyczne. W ramach wydarzenia odbywają się także obchody Europejskiego Dnia Języków – całe wydarzenie prowadzone będzie po polsku i angielsku, w ramach atrakcji przewidziane są dwie lekcje hiszpańskiego na wesoło, a także warsztaty robienia transparentów w różnych językach europejskich. 

Obok sportu, w programie znalazły się także warsztaty taneczne. Turczynka – Hazal, będzie uczyła tańca tureckiego z elementami tańca brzucha, a Ilona Pawlik poprowadzi dwie lekcje zumby – inspirowanej tańcami latynoskimi. 

Ekocentrum zaprasza na warsztaty dotyczące ochrony klimatu, gry edukacyjne przygotowała także Kultura Równości. W trakcie turnieju odbędzie się także kolejna edycja gry “Wrocław – miasto zrozumienia”, którą przygotował teatr Układ Formalny. Gra karciana odwołuje się do biografii wrocławskich postaci – bohaterów dialogu międzykulturowego takich jak Bente Kahan, Edyta Stein, czy Angelus Silesius, uczy współpracy i szacunku. 

O godzinie 15:00 odbędzie się otwarty trening piłkarski, który przeprowadzi Śląsk Wrocław.   

Program turnieju „Boisko bez granic”

9:30 Start rozgrywek 

11:00-11:30 Lekcja zumby

11:30-12:00 Warsztaty prowadzone przez Ekocentrum, cz. 1

12:00 Gra miejska „Miasto Zrozumienia“

12:00 Warsztaty tańca orientalnego

13:00 Lekcja hiszpańskiego

13:30-14.00 Warsztaty prowadzone przez Ekocentrum, cz. 2

14:00-14:30 Lekcja zumby

15:00 Trening ze Śląskiem Wrocław

16:00 Lekcja hiszpańskiego

17:00 Koncert duetu Daniel Macia Carpena (śpiew i gitara) i Ehssan Chameiy (cajon i bembe)

18:00 Koncert chóru Hurma

20:00 Zakończenie turnieju i wręczenie nagród

zwiń ―

Fundacja Dom Pokoju
ul. Wł.Łokietka 5, 50-243 Wrocław
dompokoju@dompokoju.org | +48 883 047 310