BLOG
Baza wiedzy

EDUKACJA POKOJU


Edukacja pokoju to zarówno idea, metoda i cel naszej działalności.

Uczy porozumienia, akceptacji dla „inności”, pozytywnego rozwiązywania konfliktów
czytaj więcej

Zarządzanie Konfliktem


Wierzymy w konstruktywną siłę konfliktu i wiemy, że może on budować, a nie rujnować.

Edukacja w zakresie porozumienia bez przemocy stanowi jedno z podstawowych wyzwań współczesnej cywilizacji.
czytaj więcej

ROZWÓJ LOKALNY


Idea społeczeństwa obywatelskiego, zrównoważony rozwój, współpraca międzysektorowa i włączenie biznesu w otoczenie, w którym funkcjonuje – to obszary naszej aktywności wspierające rozwój lokalny.

czytaj więcej

Fundacja Dom Pokoju jest ośrodkiem nowoczesnej myśli o społeczeństwie, którego centrum stanowi Człowiek, świadomy swojej tożsamości Obywatel, członek Wspólnoty.

o nas

Aktualności


RL
31.01.2020

Pierwszy panel obywatelski we Wrocławiu!

Czym jest panel obywatelski? Jakiego transportu potrzebujemy we Wrocławiu? Jak skomunikować centrum z osiedlami peryferyjnymi?

czytaj więcej +
RL
23.12.2019

Dolnośląski Ośrodek Dialogu

Twórz z nami Dolnośląski Ośrodek Dialogu!

Jeśli działasz lokalnie w województwie dolnośląskim, lubuskim lub opolskim – to Ciebie szukamy!

czytaj więcej +
ZK
15.10.2019

Szkolenia „Stacja Mediacja”

Jak się porozumiewać mimo różnic? Zapraszamy na szkolenia, na którym będziemy uczyć jakie są narzędzia budowania dialogu.

czytaj więcej +
ZK
01.10.2019

Broszura Fundacji Ukraina

Nasza mediatorka, Dorota Whitten facylitowała jedną z grup podczas konferencji Fundacji Ukraina. Rezultaty są częścią biuletynu Fundacji Ukraina „ForUM For Unity of Migrants”, które odbyło się w dniu 27 marca 2019 roku. Fundacja Ukraina jest […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Już w tę sobotę! 11. edycja Turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi – Boisko bez granic

Zapraszamy na kolejną edycję turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi. Boisko bez granic odbędzie się 28.09 w Parku Staszica. Cały dzień atrakcji sportowych, połączony jest z rodzinnym piknikiem, pełnym koncertów, warsztatów. Fundacja Dom Pokoju i Przedstawicielstwo Regionalne […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Relacja z konferencji Keep calm and mediuj!

Tak jak Mount Everest to coś więcej niż sam szczyt, tak szkoła to coś znacznie ważniejszego niż mury, tabliczka z numerem, podstawa programowa czy system oceniania. Szkoła to przede wszystkim ludzie. Od poniedziałku do piątku […]

czytaj więcej +
23.08.2016

Grupa robocza ds. Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

Fundacja Dom Pokoju zaprasza na spotkanie inicjujące grupy roboczej ds. Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Działania grupy roboczej są elementem projektu “Wrocław Rozmawia” realizowanego przez Fundację we współpracy z Biurem ds. Partycypacji Społecznej. Celem tej grupy jest wypracowanie i przetestowanie modeli i metod mających na celu wzmocnienie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Zależy nam na wypracowaniu mechanizmów angażowania mieszkańców wokół zgłaszanych projektów i rozdyskutowania mieszkańców na temat WBO. Chcemy się zastanowić, jakie metody wsparcia oddolnych inicjatyw mogą być najbardziej skuteczne w aktywizowaniu mieszkańców. Wrocławski Budżet Obywatelski to bowiem nie tylko system dystrybuowania środków, ale mechanizm edukacji miejskiej wymagający nieustannej korekty.

wroclaw rozmawia

Do prac w grupie roboczej zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwojem Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego: aktywnych mieszkańców, liderów złożonych projektów, osoby, które planują w przyszłości projekt złożyć, radnych dzielnicowych, animatorów kultury, urzędników oraz badaczy.

549350_10152869105643038_4054671306950616767_n

Podczas spotkania opowiemy szczegółowo o celach i założeniach przedsięwzięcia, a także o harmonogramie kolejnych działań. Spotkanie będzie okazją do zapisania się do grupy roboczej.

Spotkanie odbędzie się 5 września 2016 (poniedziałek) o godz. 17:30 w Infopunkcie Nadodrze – Łokietka 5. Przewidujemy, że zebranie nie potrwa dłużej niż 45 minut.

Spotkanie, a także kolejne działania, będą prowadzone przez Krzysztofa Nowaka i Tadeusza Mincera z Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich.

 

Projekt „Wrocław Rozmawia” współfinansowany jest ze  środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskichlogo_FIO1d

zwiń ―

Fundacja Dom Pokoju
ul. Wł.Łokietka 5, 50-243 Wrocław
dompokoju@dompokoju.org | +48 883 047 310