BLOG
Baza wiedzy

EDUKACJA POKOJU


Edukacja pokoju to zarówno idea, metoda i cel naszej działalności.

Uczy porozumienia, akceptacji dla „inności”, pozytywnego rozwiązywania konfliktów
czytaj więcej

Zarządzanie Konfliktem


Wierzymy w konstruktywną siłę konfliktu i wiemy, że może on budować, a nie rujnować.

Edukacja w zakresie porozumienia bez przemocy stanowi jedno z podstawowych wyzwań współczesnej cywilizacji.
czytaj więcej

ROZWÓJ LOKALNY


Idea społeczeństwa obywatelskiego, zrównoważony rozwój, współpraca międzysektorowa i włączenie biznesu w otoczenie, w którym funkcjonuje – to obszary naszej aktywności wspierające rozwój lokalny.

czytaj więcej

Fundacja Dom Pokoju jest ośrodkiem nowoczesnej myśli o społeczeństwie, którego centrum stanowi Człowiek, świadomy swojej tożsamości Obywatel, członek Wspólnoty.

o nas

Aktualności


RL
31.01.2020

Pierwszy panel obywatelski we Wrocławiu!

Czym jest panel obywatelski? Jakiego transportu potrzebujemy we Wrocławiu? Jak skomunikować centrum z osiedlami peryferyjnymi?

czytaj więcej +
RL
23.12.2019

Dolnośląski Ośrodek Dialogu

Twórz z nami Dolnośląski Ośrodek Dialogu!

Jeśli działasz lokalnie w województwie dolnośląskim, lubuskim lub opolskim – to Ciebie szukamy!

czytaj więcej +
ZK
15.10.2019

Szkolenia „Stacja Mediacja”

Jak się porozumiewać mimo różnic? Zapraszamy na szkolenia, na którym będziemy uczyć jakie są narzędzia budowania dialogu.

czytaj więcej +
ZK
01.10.2019

Broszura Fundacji Ukraina

Nasza mediatorka, Dorota Whitten facylitowała jedną z grup podczas konferencji Fundacji Ukraina. Rezultaty są częścią biuletynu Fundacji Ukraina „ForUM For Unity of Migrants”, które odbyło się w dniu 27 marca 2019 roku. Fundacja Ukraina jest […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Już w tę sobotę! 11. edycja Turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi – Boisko bez granic

Zapraszamy na kolejną edycję turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi. Boisko bez granic odbędzie się 28.09 w Parku Staszica. Cały dzień atrakcji sportowych, połączony jest z rodzinnym piknikiem, pełnym koncertów, warsztatów. Fundacja Dom Pokoju i Przedstawicielstwo Regionalne […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Relacja z konferencji Keep calm and mediuj!

Tak jak Mount Everest to coś więcej niż sam szczyt, tak szkoła to coś znacznie ważniejszego niż mury, tabliczka z numerem, podstawa programowa czy system oceniania. Szkoła to przede wszystkim ludzie. Od poniedziałku do piątku […]

czytaj więcej +
28.10.2016

EDUKACYJNY POKAZ FILMOWY DLA SZKÓŁ W RAMACH TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ PRZECIWKO RAZISMOWI

unnamed-1

Wraz z  Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej w Polsce, zapraszamy na edukacyjny pokaz filmowy filmu dokumentalnego „Fuocammare”. Pokaz będzie poprzedzony krótkim wykładem wprowadzającym, który poprowadzi Lech Moliński – dziennikarz filmowy i założyciel Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Po projekcji odbędzie się dyskusja z młodzieżą, którą poprowadzą Joanna Wajda i Dorota Witten – edukatorki wielokulturowe Fundacji.

Pokaz filmowy jest elementem kampanii przeciwko rasizmowi, w ramach której zorganizowaliśmy VIII Turniej Piłki Nożnej Przeciwko Rasizmowi. Link do filmu z tego wydarzenia można znaleźć tutaj.

Co: Pokaz filmu „Fuocammare. Ogień na morzu”
Kiedy: 17 listopada, 12:00 – 15:00
Gdzie: Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. ul. Piłsudskiego 64a
Za ile: wstęp wolny
Dla kogo: szkoły gimnazjalne i licea

„Fuocammare. Ogień na morzu”
W dokumencie Fuocoammare (tytuł zaczerpnięty z sycylijskiej piosenki oznacza „ogień na morzu”) pokazuje zderzenie włoskich rybaków z falą imigrantów, docierających do wybrzeży Europy w liczbie 150 tysięcy rocznie. Lampedusa to malutka wyspa leżąca pomiędzy Afryką i Europą, terytorium Włoch. W ciągu roku trafia tu ponad 150 tysięcy uchodźców z Afryki, ludzi szukających schronienia przed wojną i głodem. Wielu z nich nie dociera jednak do celu. Prowizoryczne łódki i przegniłe tratwy toną, pozbawiając życia setki osób. Reżyser przypatruje się życiu na wyspie bez oceniania postaw imigrantów, czy tych, którzy decydują o ich dalszym losie. Tyle samo uwagi poświęca Afrykańczykom, jak i autochtonom. Problemy pierwszych kontrastuje z problemami drugich, podobnie robi z ich priorytetami życiowymi.
reż. Gianfranco Rosi, 108 minut

Program:
12:00-12:15 wykład – Lech Moliński, Wrocławska Fundacja Filmowa
12:15 – 14:09 projekcja
14:09 – 15:00 dyskusja: Czy wielokulturowy Wrocław boi się uchodźców? Kim jesteśmy i skąd pochodzą nasze rodziny? Czy jako wrocławianie gotowi jesteśmy na spotkanie z migrantami?  [dyskusja moderowana przez Dorotę Whitten i Joannę Wajdę, trenerki Edukacji Pokoju]

Prosimy o przysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: dompokoju@dompokoju.hekko24.pl do 10 listopada 2016

W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt telefoniczny: 883 047 310

 

zwiń ―

Fundacja Dom Pokoju
ul. Wł.Łokietka 5, 50-243 Wrocław
dompokoju@dompokoju.org | +48 883 047 310