Baza wiedzy

Edukacja Pokoju

Od 10 lat realizujemy Program Edukacji dla Pokoju wraz z partnerami – Domem Anne Frank w Amsterdamie, międzynarodową siecią EUROCLIO oraz realizatorami Programu Vreedzame School (Szkoła Pokoju), który działa w ponad 400 szkołach w Holandii.

Oferujemy szereg programów edukacyjnych i warsztatów, które każdy z Was może sam przeprowadzić w swojej instytucji, społeczności czy szkole lub zaprosić nas do ich poprowadzenia. Łączymy naukę z kreatywnością, rozwojem kompetencji społecznych i społeczną aktywizacją uczestników w ich środowisku lokalnym.Metodę edukacji pokoju wspieramy metodami edukacji rówieśniczej, free4choose, Rossenberga porozumienie bez przemocy (PBP / NVC) i wieloma innymi, które wspomagamy wypracowywanymi stale innowacjami pedagogicznymi.

Edukajca pokoju to:

  • długofalowy proces zaczynający się w najwcześniejszym etapie wychowania trwający mogący trwać przez całe życie. Od przedszkola, przez szkołę podstawową, gimnazjum i szkołę średnią, dostosowujemy przekaz do wieku i percepcji uczestników.
  • kompleksowe narzędzie edukacyjne – zaadaptowaliśmy transferowane z Holandii, nowoczesne programy i podręczniki Szkoły Pokoju, Zarządzania Konfliktem i Mediacji Rówieśniczych dla przedszkolaków i uczniów, aż do końca gimnazjum.
  • inspiracja dla wielu działań, szczególnie warsztatów poruszających tematykę praw człowieka i praw dziecka, uczących tolerancji, zrozumienia zła procesów dziejowych oraz tego, że podstawą całego społeczeństwa jest jednostka – człowiek. Na tle wydarzeń i postaci historycznych XX wieku, realizujemy: Anne Frank. Opowieść współczesna, Historia opowiedziana, Warsztaty korczakowskie, 100 lat dla pokoju w Europie z Lekcjobusem, oraz edukację obywatelską.

Poznaj naszą ofertę, wybierz interesujący Cię temat i zrealizuj go w swojej placówce. Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Doradzimy, pomożemy stworzyć ofertę adekwatną do potrzeb i możliwości Twojej szkoły. Zapraszamy!

Aktualności


30.11.2015

Edukacja Pokoju

Od 10 lat realizujemy Program Edukacji dla Pokoju wraz z partnerami – Domem Anne Frank w Amsterdamie, międzynarodową siecią EUROCLIO oraz realizatorami Programu Vreedzame School (Szkoła Pokoju), który działa w ponad 400 szkołach w Holandii. Oferujemy szereg […]

czytaj więcej +

Fundacja Dom Pokoju
ul. Wł.Łokietka 5, 50-243 Wrocław
dompokoju@dompokoju.org | +48 883 047 310