BLOG
Baza wiedzy

EDUKACJA POKOJU


Edukacja pokoju to zarówno idea, metoda i cel naszej działalności.

Uczy porozumienia, akceptacji dla „inności”, pozytywnego rozwiązywania konfliktów
czytaj więcej

Zarządzanie Konfliktem


Wierzymy w konstruktywną siłę konfliktu i wiemy, że może on budować, a nie rujnować.

Edukacja w zakresie porozumienia bez przemocy stanowi jedno z podstawowych wyzwań współczesnej cywilizacji.
czytaj więcej

ROZWÓJ LOKALNY


Idea społeczeństwa obywatelskiego, zrównoważony rozwój, współpraca międzysektorowa i włączenie biznesu w otoczenie, w którym funkcjonuje – to obszary naszej aktywności wspierające rozwój lokalny.

czytaj więcej

Fundacja Dom Pokoju jest ośrodkiem nowoczesnej myśli o społeczeństwie, którego centrum stanowi Człowiek, świadomy swojej tożsamości Obywatel, członek Wspólnoty.

o nas

Aktualności


RL
31.01.2020

Pierwszy panel obywatelski we Wrocławiu!

Czym jest panel obywatelski? Jakiego transportu potrzebujemy we Wrocławiu? Jak skomunikować centrum z osiedlami peryferyjnymi?

czytaj więcej +
RL
23.12.2019

Dolnośląski Ośrodek Dialogu

Twórz z nami Dolnośląski Ośrodek Dialogu!

Jeśli działasz lokalnie w województwie dolnośląskim, lubuskim lub opolskim – to Ciebie szukamy!

czytaj więcej +
ZK
15.10.2019

Szkolenia „Stacja Mediacja”

Jak się porozumiewać mimo różnic? Zapraszamy na szkolenia, na którym będziemy uczyć jakie są narzędzia budowania dialogu.

czytaj więcej +
ZK
01.10.2019

Broszura Fundacji Ukraina

Nasza mediatorka, Dorota Whitten facylitowała jedną z grup podczas konferencji Fundacji Ukraina. Rezultaty są częścią biuletynu Fundacji Ukraina „ForUM For Unity of Migrants”, które odbyło się w dniu 27 marca 2019 roku. Fundacja Ukraina jest […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Już w tę sobotę! 11. edycja Turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi – Boisko bez granic

Zapraszamy na kolejną edycję turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi. Boisko bez granic odbędzie się 28.09 w Parku Staszica. Cały dzień atrakcji sportowych, połączony jest z rodzinnym piknikiem, pełnym koncertów, warsztatów. Fundacja Dom Pokoju i Przedstawicielstwo Regionalne […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Relacja z konferencji Keep calm and mediuj!

Tak jak Mount Everest to coś więcej niż sam szczyt, tak szkoła to coś znacznie ważniejszego niż mury, tabliczka z numerem, podstawa programowa czy system oceniania. Szkoła to przede wszystkim ludzie. Od poniedziałku do piątku […]

czytaj więcej +
23.12.2019

Dolnośląski Ośrodek Dialogu

Tworzymy Dolnośląski Ośrodek Dialogu by wzmacniać i upowszechniać kompetencje w zakresie transformowania konfliktu, partycypacji, budowania dialogu oraz przekazu rzeczniczego. Naszym celem jest budowanie międzysektorowej współpracy, która przyczyni się do rozwiązania istotnych problemów społecznych. 

Wierzymy, że potrzebna jest przestrzeń dla porozumienia i umiejętności rozmowy mimo różnic oraz wiedza, jak radzić sobie z konfliktami społecznymi. W dialogu koncentrujemy się na zrozumieniu, a nie próbie przekonania innych. Jak wynika z naszych doświadczeń, dialog praktykowany w odpowiednim kontekście, z adekwatnymi metodami, pozwala wypracować innowacyjne rozwiązania społeczne.

Dotarcie do przyczyn konfliktów wymaga zaangażowania lokalnych partnerów, silnie osadzonych w swoich społecznościach. Dlatego budujemy sieć organizacji – Dolnośląski Ośrodek Dialogu, które będą rozwijać swoje kompetencje, wzajemnie się wspierać oraz budować dobrą współpracę w swoim regionie. 

Fundacja Dom Pokoju, od 10 lat, zajmuje się mediacjami społecznymi, transformacją konfliktu oraz wspieraniem procesów międzysektorowego dialogu. Postanowiliśmy stworzyć sieć partnerów, którzy praktykują działania w tym obszarze w regionie dolnośląskim, lubuskim i opolskim. Łącząc siły, możemy więcej. 

Projekt Dolnośląski Ośrodek Dialogu jest finansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Co zyskasz przystępując do sieci: 

Dla kogo:

Jak dołączyć:

  1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy
  2. Uczestnicz w spotkaniach sieciujących w Wałbrzychu: 12.02 o godzinie 17:00 przy alei Wyzwolenia 4 – na przeciwko Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” 
    albo
    w Świdnicy: 20.02 o godzinie 17:00 w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowy w Świdnicy, przy ul. Długiej 33

zwiń ―

Fundacja Dom Pokoju
ul. Wł.Łokietka 5, 50-243 Wrocław
dompokoju@dompokoju.org | +48 883 047 310