BLOG
Baza wiedzy

EDUKACJA POKOJU


Edukacja pokoju to zarówno idea, metoda i cel naszej działalności.

Uczy porozumienia, akceptacji dla „inności”, pozytywnego rozwiązywania konfliktów
czytaj więcej

Zarządzanie Konfliktem


Wierzymy w konstruktywną siłę konfliktu i wiemy, że może on budować, a nie rujnować.

Edukacja w zakresie porozumienia bez przemocy stanowi jedno z podstawowych wyzwań współczesnej cywilizacji.
czytaj więcej

ROZWÓJ LOKALNY


Idea społeczeństwa obywatelskiego, zrównoważony rozwój, współpraca międzysektorowa i włączenie biznesu w otoczenie, w którym funkcjonuje – to obszary naszej aktywności wspierające rozwój lokalny.

czytaj więcej

Fundacja Dom Pokoju jest ośrodkiem nowoczesnej myśli o społeczeństwie, którego centrum stanowi Człowiek, świadomy swojej tożsamości Obywatel, członek Wspólnoty.

o nas

Aktualności


RL
31.01.2020

Pierwszy panel obywatelski we Wrocławiu!

Czym jest panel obywatelski? Jakiego transportu potrzebujemy we Wrocławiu? Jak skomunikować centrum z osiedlami peryferyjnymi?

czytaj więcej +
RL
23.12.2019

Dolnośląski Ośrodek Dialogu

Twórz z nami Dolnośląski Ośrodek Dialogu!

Jeśli działasz lokalnie w województwie dolnośląskim, lubuskim lub opolskim – to Ciebie szukamy!

czytaj więcej +
ZK
15.10.2019

Szkolenia „Stacja Mediacja”

Jak się porozumiewać mimo różnic? Zapraszamy na szkolenia, na którym będziemy uczyć jakie są narzędzia budowania dialogu.

czytaj więcej +
ZK
01.10.2019

Broszura Fundacji Ukraina

Nasza mediatorka, Dorota Whitten facylitowała jedną z grup podczas konferencji Fundacji Ukraina. Rezultaty są częścią biuletynu Fundacji Ukraina „ForUM For Unity of Migrants”, które odbyło się w dniu 27 marca 2019 roku. Fundacja Ukraina jest […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Już w tę sobotę! 11. edycja Turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi – Boisko bez granic

Zapraszamy na kolejną edycję turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi. Boisko bez granic odbędzie się 28.09 w Parku Staszica. Cały dzień atrakcji sportowych, połączony jest z rodzinnym piknikiem, pełnym koncertów, warsztatów. Fundacja Dom Pokoju i Przedstawicielstwo Regionalne […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Relacja z konferencji Keep calm and mediuj!

Tak jak Mount Everest to coś więcej niż sam szczyt, tak szkoła to coś znacznie ważniejszego niż mury, tabliczka z numerem, podstawa programowa czy system oceniania. Szkoła to przede wszystkim ludzie. Od poniedziałku do piątku […]

czytaj więcej +
05.08.2016

CICHY SPACER – premiera Audiospaceru po Nadodrzu

Zapraszamy Was na Cichy spacer z Audiospacerem po Nadodrzu – specjalnie przygotowaną mobilną aplikacją, dzięki której możecie poznać tajemnice Nadodrza.

Wyruszamy 12 sierpnia spod Bramy do Nadodrza (przy zbiegu Drobnera i Dubois), o godzinie 17.00, a na zakończenie spaceru zapraszamy Was na koncert Sama Altego w Cafe Rozrusznik (o godzinie 20.00)
Koniecznie zabierzcie ze sobą telefon z dostępem do Internetu i słuchawki. A najlepiej już wcześniej zainstalujcie na swoim telefonie mobilną aplikację audiotrip.org, w której bezpłatnie pobrać można Audiospacer (w trzech wersjach językowych)

poczt-23
Co to jest Audiospacer?
AUDIOSPACER PO NADODRZU to darmowy audioprzewodnik po wrocławskim Nadodrzu, dostępny do odsłuchania i pobrania w formie mobilnej aplikacji na telefon komórkowy na stronie audiotrip.org.Znajdziesz tam intrygującą opowieść lektora, relacje mieszkańców, a także rzemieślników, czy historyków, a także zaproszenia od tych, którzy prowadzą tu galerie, kawiarnie, czy pracownie.
Scenariusz Audiospaceru powstał w Infopunkcie Nadodrze (lokietka5.pl), ponieważ chcemy opowiedzieć o tym, co nas od lat fascynuje na Nadodrzu i zachęcić do samodzielnych poszukiwań oraz spacerów. Jeśli coś szczególnie cię zaciekawi, wróć do nas na Łokietka 5 i dowiedz się więcej.

Jak pobrać Audiospacer po Nadodrzu?
Wziąć telefon z dostępem do Internetu i pobrać aplikację AUDIOTRIP (audićotrip.org), a następnie znaleźć w katalogu AUDIOSPACERU PO NADODRZU i pobrać go na swój telefon (jeśli jesteś w okolicy to będzie pierwszy spacer, który odnajdziesz w pobliżu).

Silent Walk with Audiotrip aruond Nadodrze

when? August 12, 2016
start: 5 p.m.
where? Gate to Nadodrze (mural near the crossroads Drobnera and Dubois)

Extra event:
Sam Alty’s concert in Cafe Rozrusznik
August 12, 2016
start: 8 p.m.
where? Cafe Rozrusznik

We invite you to Silent Walk with Audiotrip aruond Nadodrze!
Audiotrip is specially prepared mobile application, with which you can descover the secrets of Nadodrze.
We set off on August 12 by the gate to Nadodrze (mural near the crossroads Drobnera and Dubois), and after the walk we invite you to Sam Alty’s concert in Cafe Rozrusznik (at 20.00)
Bring your mobile phone with you and have an access to Internet and headphones. Than you should install mobile app audiotrip.org, and than you can download Audiotrip around Nadodrze for free.

Więcej informacji i aktualności w wydarzeniu na portalu Facebook.

zwiń ―

Fundacja Dom Pokoju
ul. Wł.Łokietka 5, 50-243 Wrocław
dompokoju@dompokoju.org | +48 883 047 310