BLOG
Baza wiedzy

EDUKACJA POKOJU


Edukacja pokoju to zarówno idea, metoda i cel naszej działalności.

Uczy porozumienia, akceptacji dla „inności”, pozytywnego rozwiązywania konfliktów
czytaj więcej

Zarządzanie Konfliktem


Wierzymy w konstruktywną siłę konfliktu i wiemy, że może on budować, a nie rujnować.

Edukacja w zakresie porozumienia bez przemocy stanowi jedno z podstawowych wyzwań współczesnej cywilizacji.
czytaj więcej

ROZWÓJ LOKALNY


Idea społeczeństwa obywatelskiego, zrównoważony rozwój, współpraca międzysektorowa i włączenie biznesu w otoczenie, w którym funkcjonuje – to obszary naszej aktywności wspierające rozwój lokalny.

czytaj więcej

Fundacja Dom Pokoju jest ośrodkiem nowoczesnej myśli o społeczeństwie, którego centrum stanowi Człowiek, świadomy swojej tożsamości Obywatel, członek Wspólnoty.

o nas

Aktualności


RL
31.01.2020

Pierwszy panel obywatelski we Wrocławiu!

Czym jest panel obywatelski? Jakiego transportu potrzebujemy we Wrocławiu? Jak skomunikować centrum z osiedlami peryferyjnymi?

czytaj więcej +
RL
23.12.2019

Dolnośląski Ośrodek Dialogu

Twórz z nami Dolnośląski Ośrodek Dialogu!

Jeśli działasz lokalnie w województwie dolnośląskim, lubuskim lub opolskim – to Ciebie szukamy!

czytaj więcej +
ZK
15.10.2019

Szkolenia „Stacja Mediacja”

Jak się porozumiewać mimo różnic? Zapraszamy na szkolenia, na którym będziemy uczyć jakie są narzędzia budowania dialogu.

czytaj więcej +
ZK
01.10.2019

Broszura Fundacji Ukraina

Nasza mediatorka, Dorota Whitten facylitowała jedną z grup podczas konferencji Fundacji Ukraina. Rezultaty są częścią biuletynu Fundacji Ukraina „ForUM For Unity of Migrants”, które odbyło się w dniu 27 marca 2019 roku. Fundacja Ukraina jest […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Już w tę sobotę! 11. edycja Turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi – Boisko bez granic

Zapraszamy na kolejną edycję turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi. Boisko bez granic odbędzie się 28.09 w Parku Staszica. Cały dzień atrakcji sportowych, połączony jest z rodzinnym piknikiem, pełnym koncertów, warsztatów. Fundacja Dom Pokoju i Przedstawicielstwo Regionalne […]

czytaj więcej +
ZK
27.09.2019

Relacja z konferencji Keep calm and mediuj!

Tak jak Mount Everest to coś więcej niż sam szczyt, tak szkoła to coś znacznie ważniejszego niż mury, tabliczka z numerem, podstawa programowa czy system oceniania. Szkoła to przede wszystkim ludzie. Od poniedziałku do piątku […]

czytaj więcej +
08.12.2016

Spektakl dla szkół – Wszyscy Bogowie

Dzień dobry!

W imieniu Teatru Układ Formalny zapraszamy do rozważenia oferty spektaklu inspirowanego „Władcą Much” Williama Goldinga, który jest dedykowany na szkół – gimnazjów i liceów. To niezwykła propozycja wystawienia Państwa placówce tej wspaniałej sztuki. Zachęcamy więc do kontaktu z Teatrem:

Teatr Układ Formalny

telefon kontaktowy:  730 043 828

adres e-mail :   uf.rezerwacje@gmail.com

Fb.: www.facebook.com/ukladformalny

uf_bogowie-7862


Agnieszka Nasierowska

WSZYSCY BOGOWIE WE KRWI

na motywach „Władcy Much” Williama Goldinga

 

„… a ja pragnę ich wskrzesić i wybić od nowa” – Władca Much mógłby nucić tę popową piosenkę na swojej bezludnej wyspie, stwarzając kolejne rozdania historii świata. Swoje ołowiane żołnierzyki wyrwał z korzeniami ze szkolnej szatni, odmętów sieci albo sypialni na „Zielonej Szkole”. Z każdego miejsca i czasu, w którym młodzi ludzi mogą sami ustalać reguły gry. Doświadczać wolność, przetwarzać rzeczywistość i testować jej granice.

W pustej przestrzeni są tylko zagubieni chłopcy. Nie wiedzą jak znaleźli się w tym miejscu, jak długo tu są i jak długo pozostaną. Wokół nie ma nikogo dorosłego, więc, aby przetrwać, będą musieli oswoić siebie i wyspę, która patrzy, bzyczy i gnije śniąc złe sny. Jak w afrykańskich legendach zanurzenie się w głąb interioru będzie niosło konsekwencje.

W sercu wyspy mieszka Władca Much, który nie jest żadnym bóstwem. Jego zabawki to chłopcy, wśród których podobno nie ma żadnych dziewczynek, choć Simon może mieć inne zdanie. Z czasem Ralf przestanie poznawać Jacka, którego bladą twarz pokryje maska z czerwonej glinki i węgla. Od tej pory nie tylko las będzie polował na Jacka, ale to Jack będzie polował na las. Tom, który wcale nie jest przezywany Prosiaczkiem to wszystko przewidział, ale kto by słuchał grubego astmatyka, gdy las szumi marzenia o władzy.

 

 

reżyseria: Grzegorz Grecas

scenografia: Alex Aleksiejczuk

obsada: Przemysław Furdak, Jerzy Górski, Paulina Mikuśkiewicz, Adam Pietrzak, Kacper Pilch (gościnnie)

 

kierownik produkcji: Piotr Melchior Torchała

plakat: Ziemowit Fincek

 

premiera: 27.XI.2016r., IX Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu

 

czas trwania spektaklu: 80 minut, czas trwania warsztatu: 70 minut

spektakl dla widzów od 15 roku życia

 

Projekt dofinansowany w ramach „Programu podyplomowej samoformacji aktorskiej” realizowanej przez Instytut Grotowskiego we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filią we Wrocławiu i przy udziale instytucji partnerskich, m.in. wrocławskich teatrów i ośrodków kultury. Celem programu jest rozwijanie potencjału młodych artystów kończących szkołę teatralną oraz pomoc w znalezieniu pracy – przede wszystkim przez samodzielne kreowanie miejsc pracy ze szczególnym uwzględnieniem możliwości tworzenia własnych grup artystycznych oraz prowadzenia działań teatralnych w różnych przestrzeniach aktywności społecznych i edukacyjnych.

 

TEATR UKŁAD FORMALNY to inicjatywa studentów i absolwentów PWST im. L. Solskiego w Krakowie, filii we Wrocławiu, wsparta przez studentów Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej. Zespół scementowała nie tylko wspólna praca przy szkolnych egzaminach, ale przede wszystkim przekonanie, że teatr może być realnym narzędziem zmiany. Jak w projekcie „#enterorestes”, który powstał w ramach Konkursu im. Jana Dormana, zorganizowanego przez Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie, pod opieką Stowarzyszenia Artystów Bliski Wschód. W efekcie powstał spektakl dla widowni licealnej połączony z warsztatami dla młodzieży, który w sezonie 2015/2016 został zagrany ponad 30-krotnie w liceach w całej Polsce. Właśnie po tej realizacji twórcy „Układu…” postawili powołać kolektyw, którego pierwsza premiera – „Matka Courage krzyczy” została nagrodzona Tukanem OFF 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W oryginalnej przestrzeni jednego z wrocławskich squatów powstał spektakl balansujący na granicy reportażu i teatralności budowanej m.in. poprzez użycie Polskiego Języka Migowego i dostosowanie inscenizacji do odbioru przez osoby głuche. Kolejna premiera „Kosmetyka Wroga” została nagrodzona Grand Prix na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO CONTRA w Szczecinie. Obecnie zespół jest uczestnikiem ”Programu Podyplomowej Samoformacji Aktorskiej” organizowanym przez Instytut Grotowskiego we ramach Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016.

wszyscy-bogowie-plakat-a4

zwiń ―

Fundacja Dom Pokoju
ul. Wł.Łokietka 5, 50-243 Wrocław
dompokoju@dompokoju.org | +48 883 047 310